שלי פארי

Shelly Peeri@

נולדתי בחיפה וגדלתי כאן כל חיי למשפחה חיפאית, לשני הורי חיפאים. שירתי בחיפה בצבא בבה"ד חיל הים ובשנים האחרונות התאהבתי בעיר מחדש בזכות ההתפתחות שלה. אני יוצרת תוכן בתחום היין בישראל והופתעתי לדעת כמה חיפה, מעצם היותה עיר נמל עם היסטוריה ענפה, היא מוקד מדהים לצריכת יין מכל העולם ואפילו כזה שמיוצר בסביבת הכרמל.

בר היין תלפיות בחיפה

בר יין שנפתח לפני פחות משנתיים על ידי הסומלייה אייל מנסור. בר היין נמצא ברחוב סירקין שבשוק תלפיות, צמוד למסעדת פו המוכרת מאוד של אייל אליה. הוא שאף להביא בשורת יין והוא אכן מצליח! היינות כאן ייחודיים, ואייל דואג להביא מכל העולם יינות עם סיפור, רובם המוחץ טבעיים כך שמדובר כאן בתרבות יין מודרנית ומרתקת.

יקב וורטמן

היקב החיפאי הראשון והיחיד נכון לכתיבת שורות אלה. היקב קיים מזה 20 שנים והוא היקב השני בארץ עם תו אורגני אמיתי. כרמי היקב נמצאים בעמק שפיה רק 30 דקות מחיפה, ומרכז המבקרים נמצא בתוך שכונת שמבור, הכי מרכזי שיש! הוא היקב היחיד בארץ עם נוף לים וחווית האירוח בו מדהימה ומנוהלת על ידי משפחת וורטמן ומספר מצומצם של אנשי צוות ביקב. יקב בוטיק משפחתי אמיתי שחובה לבקר בו.

ארוחה אצל
קדוש ופרוע

בשוק תלפיות היא חוויה בלתי נשכחת. הארוחות הפתוחות והארוחות המתבססות על טעימות יין מלוות בהסברים ומתקיימות בבית של רועי וכרמל. הבית שלהם אינו בית רגיל אלא מבנה עתיק ומשומר עם עיצוב שיחזיר אתכם לפחות 30-40 שנים אחורה. האוכל לעומת זאת הכי מודרני שיש. שלוש פעמים הייתי כאן בארוחות ולא אכלתי את אותה מנה אפילו פעם אחת. כל ארוחה מוקפדת לפרטים הקטנים והיא חוויה שלא כדאי לוותר עליה.

בר היין טרואר

ברחוב הנמל הוא פנינת יין קטנה. הבר מתפקד גם כחנות יין ובנוסף מקיים ערבי יין מרתקים עם מגוון ייננים ישראלים ברובם, אך לא רק. אורי אוחנה, הבעלים, עובד קשה על עדכון היינות לפחות אחת לחודש. הוא מחזיק יינות מבצירים חדשים וגם ותיקים יותר מכל הסוגים והמינים והאווירה בטרואר תמיד מקצועית ומדברת יין גבוה.

הסיורים
המדהימים של

@haifa_city_makers

הם סיורי חובה למי שמגיע לבקר בחיפה ובעיניי עוד יותר לחיפאים. בתור חיפאית אני יכולה להצהיר שלא הכרתי את חיפה בצורה הזו לפני שסיירתי עם קבוצת סיור בהדרכתה של שירי וייצנר. מעבר לשמיעת ההיסטוריה הענפה של חיפה, הכרת היוצרים המוכשרים שהקימו עסקים נפלאים בעיר שלנו היא דבר שבשבילו עוד יותר שווה להגיע. עד היום אני חוזרת לבקר חלק מהמייקרים שהכרנו בכל תחום. זה היה סיור פשוט מרתק וחוויה בלתי נשכחת.

מילהאוס קפה

אחד מבתי הקפה האהובים עליי בעיר הוא ללא ספק מילהאוס. נמצא בשדרות בת גלים ממש במרכז השדרה. אפשר לשבת בשולחן קלאסי או לפרוס שמיכה על חלקת הדשא הקרובה וליהנות משבת או אמצע שבוע של רוגע. דקה הליכה מהים ועם אוכל כיפי וטעים בטירוף! מקום מושלם בעיניי לבראנצ' חברות.

סיור קסם חיפאי

עם תומר פוקס הוא נכנס לעומק העיר התחתית בחיפה ומסתיים בשוק הפשפשים המפורסם בארץ שנמצא אצלנו כאן. הסיור נוגע במגוון תחומים בין אם זה אדריכלות בעיר, דו קיום, דתות, היסטוריה, יזמות מקומית, תוכניות עתידיות בעיר וכדומה. סיור מרתק ומרגש הכולל הליכה וכמובן בסוף הסיור תכירו את שוק הפשפשים כמו שלא הכרתם מעולם.