נעמה ואלכס סובול

כל הדרכים מובילות לחיפה

נעים להכיר, אנחנו נעמה ואלכס סובול וביחד הקמנו את "תרבות אכילה" לפני כמעט עשור - כדי להכיר ולהנגיש לאנשים את היופי והקסם שבעיר חיפה. אנחנו כותבים בלוג בנושאי תרבות, קולינריה, אמנות, היסטוריה, דתות ועוד ברחבי חיפה והסביבה. בבלוג מבזקים, כתבות עומק וראיונות עם אושיות חיפאיות. בנוסף אנחנו מעבירים סיורים בחיפה בדיוק באותם נושאים.

מוקדם בוקר:
זריחה בטיילת

דמיינו לכם רגע של רוגע. זה קורה בדרך כלל לפני שהשמש עולה מעל המפרץ, כשהעולם בחוץ לא התעורר עדיין. תבדקו מתי הזריחה ואל תתעצלו לקום לפני השמש. המקום הכי טוב לראות אותה הוא טיילת לואי. בואו ותראו איך השמיים מבהירים לאט לאט והמים הופכים משחור לכחול עמוק ואז מתחילים לזהור באור יקרות. אתם יכולים לרוץ, ללכת או לרכב על אופניים - כל אחד ואחת בקצב שלהם!

בוקר: שיטוט וקניות בשוק ואדי ניסנאס

אפשר לרדת לואדי ניסנאס ולהיות הראשונים בשוק. זה הסוד של כל השפים - הסחורה הכי טרייה, לפני שהקונים האחרים הספיקו להוציא את כל הירקות והפירות המובחרים. תמצאו את הירק או הפרי העונתי הנכון - נגיד את הפאקוס, האח המוצלח של המלפפון. תשטפו אותו, שימו מלח שהבאתם מהבית ותנו ביס. איזה כיף, נכון?

צהריים:
ביקור במוזיאון

המוזיאונים בחיפה מתקדמים עם הזמן. חסל סדר מיצגים מאובקים ליודעי ח"ן בלבד. רוצים דוגמה? מדעטק מציג תערוכה של קלימט - אולי אחד הציירים הצבעוניים ביותר של המאה ה-20. אבל איך הוא מציג אותה? אתם נכנסים לחדר שכולו הקרנה של מיטב העבודות של קלימט או רואים אותה במציאות מדומה. גם שאר מוזיאונים לא טומנים ידם בצלחת ויש תערוכות מעולות רבות ששווה לכם להגיע אליהן.

ארוחת צהריים:
שוק תלפיות

יש מילה מעולה באנגלית - peckish. בתרגום - הייתי יכול לנקר איזו פת לחם, כמו יונה חיפאית מבית דגון. לטיפול במצב חמור זה, סורו מיד לשוק תלפיות. יש כאן הכל, מאלף עד תו, מארגנטינאי ועד לתוניסאי. אנחנו כותבים על חיפה הטעימה ובמיוחד על שוק תלפיות בבלוג שלנו, "תרבות אכילה". תבחרו ותהנו!

אחר הצהריים:
רחצה בים

כשהשמש מתחילה לרדת, זה הזמן ללכת לטבול בים. זה תמיד נכון, אבל נכון פי כמה בחודשי הקיץ. יש הרבה חופים שתוכלו לבחור, אבל אחד מהחופים המיוחדים הוא חוף שקמונה, לצד הישוב העתיק שהיה בחיפה של העבר הרחוק. שם תוכלו לטבול ב"ג'קוזי", גומחת אבן עגולה מלאכותית ששימשה פעם בייצור צבע הארגמן.

ערב: בילוי
בעיר התחתית

במאה ה-19, נולד המשקה האלכוהולי אותו אנו מכנים "קוקטייל". הקוקטייל, שמוגש לעיתים קרובות עם קרח, מתאים מעולה לקיץ. בחיפה, הריכוז הגדול של הברים נמצא בעיר התחתית, משני צידי רחוב העצמאות. מצד אחד, השוק התורכי והרחובות הצמודים אליו שמושך צעירים רבים. מצד שני - רחוב הנמל, בו מסעדות טיפה יותר "מעונבות", למרות שיש המון יוצאים מן הכלל בשני הצדדים. עוד פרטים - כרגיל, אצלנו בבלוג.