אביחי שקד

ילד טבע

קוראים לי אביחי ואני חיפאי בדם. הכרמל תמיד היה עבורי המגרש הביתי והסביבה הטבעית שלי, ועד היום אני נהנה להגיע אליו לטיול כדי ליהנות מהשקט ומהירוק. אני אוהד שרוף של הקבוצה הירוקה מהכרמל מאז שאני ילד. חיפה עבורי היא העיר המושלמת – שילוב של ים, טבע, אוכל טוב ואנשים טובים ומגוונים.

בחיפה תהיו חיפאיים

מה זה אומר? זה אומר שאנחנו נוהגים להיות נחמדים וסבלניים אחד לשני, פחות מתלהבים מתורים ארוכים ואם יש כאלה מקפידים לא לעקוף. אנחנו אומרים בוקר טוב בריצת הבוקר בים. בקיצור, תהיו נחמדים... זה כיף.

השקיעה הכי רומנטית

תוכלו למצוא אותה ליד קפלת המשפחה הקדושה במנזר סטלה מאריס. זו קפלה לבנה וקטנה על רקע נוף פנורמי של הים התיכון. זו הנקודה היחידה בישראל שרואים את הים משלושה כיוונים – מערב, צפון ומזרח. חונים בחניה הצמודה למנזר ויורדים כמה דקות בשביל עד לספסל שליד הקפלה.

מההר לים בלי מאמץ

השביל שיורד מהקפלה מגיע לחוף בת גלים ולטיילת היפה. אפשר לטייל ולאכול גלידה ולחזור חזרה למעלה ברכבל שכל חיפאי יודע את שמו, אבל אתם תצטרכו לברר מאיפה הגיע השם הזה…

הצניר בכרמל

אחת הנקודות האהובות עליי נמצאת בלב שוויצריה הקטנה שבכרמל. זוהי תופעת טבע שיוצרת מעין חצי צינור במצוק עליו אפשר לשבת ולראות את הנוף המרהיב של הכרמל והים. השעה הטובה ביותר להגיע לשם בקיץ היא לקראת שקיעה, מומלץ עם פק"ל קפה.

משנרקלים פה

אם הגעתם לעיר ביום שהים רגוע ושקט, קחו את עצמכם לשכונת בת גלים, שם תחנו ליד הקזינו הישן והנטוש וממש לידו נקודת גישה למים. מתחת לפני הים בנקודה הזו יש ריף נהדר עם המון יצורים ודגים. המים לא עמוקים ואפשר לשנרקל שם בכיף כל עוד לא מתרחקים מדי מהחוף. עם קצת מזל תוכלו לפגוש שם בצב ים ובתמנונים שחיים שם דרך קבע.

טיול אל מעיין ובוסתן נטוש

המסלול בנחל שיח מתחיל בלב שכונת מגורים בחיפה ומסתיים ליד בית הקברות (סימבולי?) בדרך עוברים במעיין ניקבה שמלא במים טובים כל השנה, ובבוסתן נטוש ויפה שעם קצת מזל הבריכות בו יהיו מלאות וגם בהן ניתן לרחוץ.

הכנאפה האהובה

יש כנאפה אחד בחיפה, שכונתי ונחבא אל הכלים. קוראים לו כנאפה אלסאראיה. הוא נמצא ברחוב י.ל פרץ 11 בשכונת הדר ונפתח רק בשעות הצהריים. אל תצפו לכנאפה מפונפן שמצטלם טוב לאינסטוש, אבל הטעם... הו הטעם, מושלם!

פלאפל נוסטלגי

בחיפה מספר אסכולות לפלאפל ולא מעט המלצות. המועדפת עליי היא זו של פלאפל אוריון ברחוב הרצליה 14 בשכונת הדר. זה הפלאפל של הילדות שלי עם מיץ ענבים קר ממיכל הזכוכית, טחינה חמצמצה ובלי יותר מדי תוספות ומשחקים.

בר יין

אני לא חובב יין אבל בבר היין של אנדרי סווידאן בשדרות הנשיא 98 תוכלו ליהנות מיינות איכותיים מכל העולם, ומתפריט נשנושים קטן שמורכב מדליקטסים שגם הם מיובאים ע"י משפחת סוידאן, אחת המשפחות המפורסמות והמוכרות בעולם האוכל בחיפה. האווירה במקום רגועה ונעימה וכיף לשבת שם בערב קיצי נעים.

בואו לראות את מכבי

חובבים ספורט ורוצים אווירת כדורגל שאין בארץ? אם תצליחו להשיג כרטיס למשחק בית של הקבוצה הירוקה הרווח כולו שלכם. האצטדיון מרהיב ותצוגות הקהל מטריפות את החושים, וזה עוד לפני שדיברנו על מה קורה על הדשא.

מה עושים אם פוגשים חזיר?

לצערנו חזירי הבר קצת פולשים לנו לשטח מכל מני סיבות שלא זה המקום לפרט עליהן, ולכן יש סיכוי טוב שזה יקרה. אז מה עושים? כלום. אנחנו לא מעניינים את החזירים וסביר שהם ימשיכו בדרכם בחיפוש אחר אוכל. אין מה להיבהל, לצעוק או להילחץ. אפשר גם לצלם ולשלוח לחברים בבית שהנה, פגשתם חזיר חיפאי.